Bol jader przyczyny po stosunku po uderzeniu u dziecka w okresie dojrzewania przy dotyku
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Przyczyny.

Ból jąder jest częstym objawem urazu, zakażenia lub zapalenia. Może być wynikiem infekcji najądrza lub samego jądra. W zależności od przyczyny ból może wystąpić w jednym lub obu jądrach i towarzyszyć mu może obrzęk jąder, prącia, krew w nasieniu lub gorączka. Objawy, które często wpływają na jądro mogą również wskazywać na: skręcenie jąder, kamienie nerkowe, obrzęk moszny, zakażenie układu moczowego, przepukliny pachwinowej, żylaki powrózka nasiennego, nadmierne przekrwienie i obrzmienie jąder (np. przy długotrwałym wzwodzie prącia i podnieceniu seksualnym), przewlekły ucisk na jądro nadmiernie dopasowaną bielizną. W niektórych przypadkach dolegliwości „zwiastują” także chorobę nowotworową – rak jąder. Dlatego przy stopniowym

foto202851 4 Bol jader przyczyny po stosunku po uderzeniu u dziecka w okresie dojrzewania przy dotyku

rozszerzeniu jądra, dyskomforcie lub zaczerwienieniu, jak najszybciej należy skontaktować się z lekarzem – urologiem lub andrologiem specjalizującym się w problemach hormonalnych.

Po stosunku.

Objaw bólu jądra po stosunku najczęściej jest powiązany z utrudnionym odpływem krwi z prącia, co w rezultacie może być skutkiem rozwoju żylaków powrózka nasiennego. Częste i nasilające się objawy należy skonsultować z urologiem aby wykluczyć stan zapalny, czy nawet nowotwór.

Po uderzeniu.

Dyskomfort po uderzeniu w jądra powoduje podrażnienie bólowych zakończeń nerwowych lub doprowadza do powstania krwiaka w mosznie albo wokół jądra. Można zastosować zimne okłady, aby zmniejszyć obrzęk krwiaka po urazowego.

U dziecka.

Schorzeniem urologicznym u dzieci i młodzieży związanym z jądrami jest najczęściej skręt jąder spowodowany silnym niedokrwieniem jąder w wyniku owinięcia się jądra wokół powrózka nasiennego, zawierającego tętnicę nasieniowodu, a co za tym idzie do odcięcia własnego dopływu krwi. Objawami, które mogą wskazywać na skręt jąder u dziecka jest ostry i silny ból jądra, któremu towarzyszy obrzmienie, zaczerwienienie moszny po stronie skręconego jądra, nudności, wymioty, a niekiedy wstrząsy. Ból ten przeważnie promieniuje do pachwiny, podbrzusza oraz okolic nerek. W sporadycznych wypadkach u niemowląt i starszych chłopców schorzenie może występować bezbólowo.

>>>>  Zielona kawa coraz bardziej popularna w odchudzaniu

W okresie dojrzewania.

W trakcie dojrzewania, który jest okresem (tzw. „burzy hormonalnej”), sporadycznie może występować ból jąder, szczególnie przy nasilonej produkcji nasienia.

Przy dotyku.

Odczuwany ból w jądrze przy dotyku może być następstwem poważnego schorzenia. Należy więc koniecznie zgłosić się do urologa w celu wykonania USG w kierunku wykluczenia wodniaka, ropnia, zakażenia, guzów, czy żylaków powrózka nasiennego. Warto też wykonać ogólne badanie moczu, żeby sprawdzić, czy problem nie dotyczy układu moczowego.

Poprzedni artykułDowiedz sie jakie sa typowe objawy u dzieci biaaczki szpikowej Przyczyny i dobr metod leczenia
Następny artykułObjawy i przebieg leczenia depresji poporodowej maskowanej i maniakalnej
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.