Bol jader przyczyny po stosunku po uderzeniu u dziecka w okresie dojrzewania przy dotyku

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Przyczyny.

Ból jąder jest częstym objawem urazu, zakażenia lub zapalenia. Może być wynikiem infekcji najądrza lub samego jądra. W zależności od przyczyny ból może wystąpić w jednym lub obu jądrach i towarzyszyć mu może obrzęk jąder, prącia, krew w nasieniu lub gorączka. Objawy, które często wpływają na jądro mogą również wskazywać na: skręcenie jąder, kamienie nerkowe, obrzęk moszny, zakażenie układu moczowego, przepukliny pachwinowej, żylaki powrózka nasiennego, nadmierne przekrwienie i obrzmienie jąder (np. przy długotrwałym wzwodzie prącia i podnieceniu seksualnym), przewlekły ucisk na jądro nadmiernie dopasowaną bielizną. W niektórych przypadkach dolegliwości „zwiastują” także chorobę nowotworową – rak jąder. Dlatego przy stopniowym rozszerzeniu jądra, dyskomforcie lub zaczerwienieniu, jak najszybciej należy skontaktować się z lekarzem – urologiem lub andrologiem specjalizującym się w problemach hormonalnych.

Po stosunku.

Objaw bólu jądra po stosunku najczęściej jest powiązany z utrudnionym odpływem krwi z prącia, co w rezultacie może być skutkiem rozwoju żylaków powrózka nasiennego. Częste i nasilające się objawy należy skonsultować z urologiem aby wykluczyć stan zapalny, czy nawet nowotwór.

Po uderzeniu.

Dyskomfort po uderzeniu w jądra powoduje podrażnienie bólowych zakończeń nerwowych lub doprowadza do powstania krwiaka w mosznie albo wokół jądra. Można zastosować zimne okłady, aby zmniejszyć obrzęk krwiaka po urazowego.

U dziecka.

Schorzeniem urologicznym u dzieci i młodzieży związanym z jądrami jest najczęściej skręt jąder spowodowany silnym niedokrwieniem jąder w wyniku owinięcia się jądra wokół powrózka nasiennego, zawierającego tętnicę nasieniowodu, a co za tym idzie do odcięcia własnego dopływu krwi. Objawami, które mogą wskazywać na skręt jąder u dziecka jest ostry i silny ból jądra, któremu towarzyszy obrzmienie, zaczerwienienie moszny po stronie skręconego jądra, nudności, wymioty, a niekiedy wstrząsy. Ból ten przeważnie promieniuje do pachwiny, podbrzusza oraz okolic nerek. W sporadycznych wypadkach u niemowląt i starszych chłopców schorzenie może występować bezbólowo.

Polecamy  Botoks

W okresie dojrzewania.

W trakcie dojrzewania, który jest okresem (tzw. „burzy hormonalnej”), sporadycznie może występować ból jąder, szczególnie przy nasilonej produkcji nasienia.

Przy dotyku.

Odczuwany ból w jądrze przy dotyku może być następstwem poważnego schorzenia. Należy więc koniecznie zgłosić się do urologa w celu wykonania USG w kierunku wykluczenia wodniaka, ropnia, zakażenia, guzów, czy żylaków powrózka nasiennego. Warto też wykonać ogólne badanie moczu, żeby sprawdzić, czy problem nie dotyczy układu moczowego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*