Depilacja bikini
Zdrowie

Depilacja bikini

Usuwanie zbędnego owłosienia to dla kobiet dbających o swój wizerunek absolutna konieczność. Wiele z nas czuje się dyskomfortowo, kiedy jej ciało porastają włoski.
W naszym kraju czynność tę wykonuje się stosunkowo od niedawna. W filmach z lat 70. zauważyć można aktorki z silnie owłosionymi pachami, co w czasach dzisiejszych byłoby nie do zaakceptowania i wywołuje w nas odrazę. Słuszną zresztą, bowiem owłosienie nie dodaje kobiecie uroku.

Czas na depilację i to nie tylko w okresie lata. Włoski należy osuwać systematycznie nie dopuszczając do tego, by nasze nogi, pachy i bikini zarosły…. aż strach pomyśleć

Podobnie jak nogi, tak i bikini jest miejscem,

z którego włosków należy się pozbyć. Przemawiają za tym co najmniej dwa powody: względy estetyczne i higieniczne.

Przyjrzyjmy się zatem, co proponują nam firmy specjalizujące się w asortymencie do depilacji strefy bikini.
Z racji tego, iż skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna odradza się stosowania tu wosku i depilatora i używania preparatów, które przeznaczone są właśnie do tego miejsca.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek preparatu do depilacji zaleca się wykonanie próby uczuleniowej. Dzięki niej będziemy miały pewność, że usunięcie włosków z okolic bikini nie wywoła niepożądanego uczulenia tego jakże delikatnego miejsca.
Depilacja bikini jest szybka i bezbolesna. Polega ona na zaaplikowaniu preparatu do depilacji i pozostawieniu go na czas podany na ulotce, najczęściej 10-15 minut. Okres ten jest potrzebny do rozpuszczenia keratyny włosków na powierzchni naskórka, dlatego zastosowanie preparatów do depilacji bikini nie wywołuje wrastania włosków w skórę.

Na półkach sklepowych dostępnych jest wiele preparatów do depilacji bikini i mają one postać kremów, żeli i pianek. Pamietac należy, że przed nałożeniem preparatów do depilacji skóra powinna być czysta, sucha, niepodrażniona, nie powinna być także nabalsamowana.

Kremy do depilacji bikini

Jedną z firm specjalizujących się w preparatach do depilacji jest marka Veet, która w swojej ofercie posiada Krem do depilacji wrażliwych miejsc z ceramidami – Veet Duo Bikini.
Usunięcie włosków z okolic bikini jest możliwe dzięki nałożeniu kremu za pomocą szpatułki. Krem rozpuszcza włoski, dlatego po ich odrastaniu nie są one tak ostre jak w przypadku obciętych ostrzem maszynki.
Krem pozostawiamy na 5 minut, następnie usuwamy przy użyciu szpatułki. Nie wywołuje podrażnień, dodatkowo odżywiając skórę co jest zasługą zastosowanych w preparacie ceramidów.
W zestawie znajduje się:
1 tuba kremu do depilacji skóry wrażliwej o pojemności 50 ml,
1 tuba łagodzącego kremu po depilacji o pojemności 50 ml,
1 szpatułka Perfect Touch.

W ofercie marki Veet znajduje

się jeszcze jedna propozycja do depilacji okolic bikini – Krem do depilacji z dozownikiem Głębokie nawilżenie występujący w dwóch wariantach:
dla skóry suchej – z masłem Shea i wyciągiem z Lilii,
dla skóry wrażliwej – z Aloesem i Witaminą E.
Duże opakowanie, starczające na około 4 depilacje i poręczna szpatułka to zalety tego preparatu.
Opakowanie ma pojemność 400 ml i zawiera szpatułkę.
Czas aplikacji dla cery suchej wynosi 3-6 minut, dla cery wrażliwej 5-10 minut.

Kolejny krem do depilacji bikini to Krem do depilacji miejsc wrażliwych Tanita Effective.
Efektem zastosowani kremu jest gładka i nawilżona skóra, która pozostaje taką przez 3-4 dni. Czas aplikacji wynosi 5-8 minut. Konsystencja kremu nie spływa i nie zasycha.
Pojemność kremu wynosi 100 ml.

Żele do depilacji bikini

Vipera Cosmetics – Depilator Xpert w żelu dla wrażliwych części ciała to kolejna propozycja, tym razem w postaci żelu.
Preparat polecany do usuwania nie tylko włosków z okolic bikini, ale także wąsików, baczków, pach. Zawarty w żelu olejek Babassu i D-Panthenol pielęgnują i nawilżają skórę.
Krem nanosimy ręką a ściągamy gąbką lub myjką.
Opakowanie zawiera 100 ml żelu.

Pianki do depilacji

Kolejna propozycja marki Veet – Pianka do depilacji z ekstraktem jedwabiu, która czyni skórę jedwabiście gładka i odpowiednio nawilżoną, dlatego doskonale nadaje się do okolic bikini.
Preparat nanosimy na skórę pryskając ją sprayem i pozostawiając piankę na skórze na 8 minut. Po tym czasie wystarczy zastosować gąbkę dołączoną do opakowania, którą wykonać można masaż skóry.
Pojemnik pianki jest tak skonstruowany,

że umożliwia on rozprowadzenie pianki nawet wówczas, kiedy jest on odwrócony do góry nogami, co ułatwia zaaplikowanie go w trudno dostępnych miejscach – to dodatkowy atut tego preparatu.
Opakowanie składa się z Pianki o pojemności 200 ml oraz gąbki do masażu i usuwania włosków.

Prócz kremów, pianek, żeli zastosować można także maszynkę czy elektryczną golarkę. Taki sposób usunięcia włosków z okolic bikini sprawia jednak, że odrastają one mocniejsze i znacznie twardsze.

You may also like...

1 Comment

Comments are closed.