Depilacja - domowe sposoby
Uroda

Depilacja – domowe sposoby

Jeszcze do niedawna kobiety depilowały ciało głównie w okresie wakacji, kiedy to ciało było eksponowane w krótkich spódniczkach. Obecnie wiele pań decyduje się na wykonywanie tego zabiegu przez cały rok, co świadczy o tym, iż owłosienie nie jest przez nie mile widziane.
Gładkie ciało pozbawione owłosienia wygląda subtelnie, dlatego warto wybrać jeden ze sposobów na usunięcie zbędnego owłosienia. Są one na tyle łatwe do przeprowadzenia, że większość z nich można wykonać w domu.

Jedną z najbardziej popularnych metod na usunięcie włosków z ciała jest golenie.
Metoda ta jest bezbolesna i szybka w wykonaniu, jednak włoski bardzo szybko odrastają, wobec czego efektem gładkich nóg

nie nacieszymy się zbyt długo. Warte zauważenia jest także to, że odrastające włoski są grubsze i twardsze, dlatego ten rodzaj depilacji powinniśmy traktować jako ewentualność w nagłych i niespodziewanych sytuacjach.
Depilację przy użyciu maszynki do golenia należy przeprowadzić na zwilżonej skórze, na którą uprzednio został rozsmarowany krem do golenia usprawniający ruch maszynki.
Kobiety powinny wybierać maszynki dla pań, bowiem te zaopatrzone są w nawilżający pasek oraz ruchomą rączkę ułatwiającą korzystanie z maszynki. Maszynką należy golić się pod włos.

Inną, równie bezbolesną, metodą na usunięcie zbędnego owłosienia jest zastosowanie kremów do depilacji.
Należy je rozprowadzać na suchej i czystej skórze przy użyciu szpatułki wchodzącej w skład zestawu. Każdy producent zaznacza, jak długo preparat może pozostać na skórze, dlatego po tym czasie należy z niewielkiego fragmentu skóry ściągnąć szpatułką krem a jeśli zauważymy, że włoski nie odchodzą, należy odczekać minutę. Usuwając krem z włoskami należy wykonywać ruch pod włos, jak przy użyciu maszynki do golenia. Aby nie uszkodzić naskórka, nie należy zbyt mocno przyciskać szpatułki do skóry. Pozostałości po kremie należy spłukać letnim strumieniem wody.
Kremy do depilacji w niektórych przypadkach nie są w stanie usunąć wszystkich włosków. Ma to często miejsce w przypadku silnych włosków, na przykład takich, które były wcześniej golone maszynką. Ten rodzaj depilacji polecany jest osobom o wrażliwej skórze i delikatnych włoskach.

Osobom odpornym na ból lub o słabych cebulkach poleca się zakup depilatora. Dzięki niemu możemy cieszyć się gładkim ciałem przez długi czas. Warto także zaznaczyć, że to jednorazowy wydatek na kilka lat.
Depilator posiada sprężynki, które łapią i następnie wyrywają włoski. Zabieg ten warto wykonać wieczorem po uprzedniej kąpieli połączonej z masażem. Zaleca się wykonywanie okrężnych ruchów – małych i delikatnych, by nie uszkodzić naskórka.
Urządzenie to wyrywa włoski znajdujące się na powierzchni skóry. Ciało pozostaje gładkie nawet przez 3-4 tygodnie a odrastające

włoski są znacznie słabsze od poprzednich, toteż z czasem zabieg ten nie boli.
Dla osób o skórze wrażliwej a także dla tych, którzy posiadają mocne włoski, polecane są modele depilatorów z funkcją masowania i chłodzenia. Aby uniknąć wrastania włosków dwa-trzy razy w tygodniu podczas kąpieli należy wykonywać masaż szorstką rękawicą czy gąbką.

Innym rodzajem depilacji, podczas której usuwane są włoski wraz z cebulkami jest zastosowanie wosku. Aby ułatwić przeprowadzenie depilacji należy zwilżyć ciało i potrzeć je ręcznikiem lub gąbką tak, by włoski się uniosły. Można również zastosować talk, wówczas wosk będzie lepiej przylegał do skóry.
Do domowej depilacji warto wykorzystać wosk w plastrach, który pocieramy w dłoniach, następnie rozdzielamy plastry i przyklejamy zgodnie z kierunkiem rosnących włosków. Po dokładnym przyklejeniu plastra, odrywamy go zdecydowanym ruchem pod włos. Ten sam plaster może być użyty kilka razy. Resztki wosku z ciała należy usunąć chusteczką dołączoną do zestawu lub oliwką.
Ten rodzaj depilacji, choć początkowo nieco bolesny, sprawia, że odrastające włoski są słabsze i cieńsze.

Depilacja – cenne wskazówki

Z depilacją warto wstrzymać się na czas przed miesiączką oraz w jej trakcie, wówczas bowiem ból jest znacznie bardziej odczuwalny.
Z używania depilatora oraz wosku do depilacji powinny zrezygnować osoby z żylakami oraz skórą naczynkową.
Świeżo wydepilowanej skóry nie należy myć mydłem czy żelem pod prysznic, co mogłoby ją dodatkowo podrażnić. Zdecydowanie lepiej zmyć skórę chłodną wodą a po osuszeniu użyć balsam po depilacji, który złagodzi podrażnienia i nawilży skórę. Preparat ten opóźni też proces odrastania włosków. Z wykonaniem peelingu złuszczającego

martwy naskórek należy wstrzymać się 2-3 dni.

You may also like...