Dieta i produkty wysokobiałkowe
Odchudzanie

Dieta i produkty wysokobiałkowe

Odchudzanie

Odchudzanie

nie jest sprawą prostą szczególnie dla osób, które lubią jeść. Osoby te bardzo często sięgały po różne metody odchudzania, ale równie często zaprzestawały ich stosowania. Dzieje się tak, dlatego ponieważ jedzenie sprawia im przyjemność a wszystkie dostępne metody odchudzania wydają im się nudne podczas stosowania.

Na świecie istnieje bardzo dużo możliwości i metod odchudzania. Przy wyborze jakiejś metody kierujemy się zazwyczaj skutecznością lub prostotą jej wykonania. Wśród dostępnych metod odchudzających możesz wybierać spośród: różnorodnych diet odchudzających, ćwiczeń na siłowni, zajęć fitness, środków wspomagających odchudzanie oraz wielu innych.

Jaką więc wybrać metodę? Najważniejsze, aby wybrana przez Ciebie metoda zachęcała Cię do jej

stosowania, żeby podczas jej stosowania nie dopadała Cię nuda.

Pierwsza z metod odchudzających, o jakich wspomniałam w tym artykule to dieta. Przy wyborze diety powinniśmy się kierować przede wszystkim sposobem jej wykonania, ilością składników, z jakich jest wykonana czy długością jej stosowania. Jeżeli należysz do osób, które nie lubią swojego wolnego czasu spędzać w kuchni to przygotowywanie jakiejś pracochłonnej diety zniechęci Cię już na samym początku a Twoje wysiłki i obietnice, że w tym miesiącu zrzucisz zbędne kilogramy pójdą w zapomnienie. W ten sposób metoda ta stanie się dla Ciebie nieskuteczna. Podczas odchudzania ważne jest abyś wziąć pod uwagę Twoje predyspozycje do wykonywania konkretnej metody, np.: zasób Twojego portfela czy czas, jaki możesz poświęcić na jej stosowanie.

Drugą z metod są ćwiczenia na siłowni. Jeżeli lubisz wysiłek fizyczny a każda aktywność sprawia Ci przyjemność to ta metoda sprawi Ci wiele satysfakcji. Warto zapoznać się z ofertą ćwiczeń dostępną w siłowniach w Twoim mieście. Oraz zapoznać się z metodami odchudzającymi zalecanymi przez fachowych instruktorów pracujących w siłowni. Jeżeli już będziecie w posiadaniu listy pełnej oferty można wtedy coś wybrać dla siebie i przystąpić do ćwiczeń. Metoda odchudzająca, jaką są ćwiczenia na siłowni jest o tyle ciekawa, że do jej realizacji można zachęcić inne osoby i razem super się bawić.

Kolejną fajną metodą odchudzającąsą zajęcia z serii fitness miedzy innymi: aqua aerobik, step czy jogging. Aqua aerobik (wodny aerobik) jest idealną metodą dla osób lubiących wodę. Woda pozornie zmniejsz ciężar ciała, co ułatwia wykonywanie ćwiczeń a przy tym jest to bezpieczny, przyjemny i dający zadowalające efekty trening odchudzający. Aerobik wykonywany w wodzie jako metoda odchudzająca przynosi wiele zalet: przyśpiesza usuwanie toksyn, zmniejsza cellulit, ujędrnia skórę, rozwija wytrzymałość mięśni.

Step jest to platforma, na której można wykonywać ćwiczenia w rytm muzyki. Stosowany w trakcie odchudzania jest

doskonałą metodą, która pozwala utracić zbędne kilogramy podczas bardzo intensywnego ruchu. Ponadto ułatwia spalanie tłuszczu, wzmacnia mięśnie nóg jak i również usprawnia układ naczyniowo – sercowy.

Jogging jest najprostsząmetodą odchudzającą, którą może wykonywać każda osoba.
Biegać można wszędzie, a dla lepszych efektów warto zainwestować w odpowiednie buty sportowe. Metoda ta pozwala spalić nadmierną ilość tkanki tłuszczowej oraz poprawia sprawność fizyczną.

Dieta wysokobiałkowa jest dietą, która dostarcza naszemu organizmowi dużych ilości białka. Dieta ta jest polecana nie tylko sportowcom, którzy pracują nad wyglądem mięśni, ale również poleca się dietę wysokobiałkową osobom, które pragną zmniejszyć tkankę tłuszczową w organizmie a ponadto walczą z takimi dolegliwościami jak: otyłość, cukrzyca, niewydolność krążenia, nadczynność tarczycy czy choroby związane z długotrwałą gorączką.

Dieta wysokobiałkowa jest uboga w takie składniki jak węglowodany i tłuszcze a zatem mimo tego, że jest materiałem budulcowym to nie powoduje tycia.
Dieta wysokobiałkowa powoduje spadek masy ciała, ponieważ podczas jej stosowania uwalniany zostaje hormon wzrostu, który odpowiedzialny jest za wzmożenie spalania tkanki tłuszczowej.
Potrawy mięsne, które będziemy przygotowywać w trakcie stosowania tej diety należy gotować w wodzie, na parze, dusić lub piec bez tłuszczu w folii aluminiowej – całkowicie pomijając smażenie takich potraw.

Produkty wysokobiałkowe to:

– chudy twaróg,
– mleko,
– jajka,
– mięso (indyk, kurczak, wołowina, cielęcina),
– ryby (tuńczyk, makrela, łosoś),
– rośliny (soja, soczewica).

Dieta wysokobiałkowa składa się z 4 etapów. Każdy z tych etapów zawiera składniki, które należy spożywać, aby osiągnąć zamierzony cel. Nie tylko te składniki pomagają schudnąć, ale również pozwalają przyzwyczaić organizm do nowego, zdrowego sposobu odżywiania.
Etap I

– faza ataku
Faza trwa 5 dni w czasie, której należy jeść: chude mięso ( m.in. cielęcinę, wołowinę, drób). Można także spożywać chudą szynkę, owoce morza, ryby oraz jajka.
Etap II – faza naprzemienna
Urozmaicamy etap I wprowadzając do niego warzywa (pomidory, ogórki, paprykę, szpinak, szparagi i inne). Podczas tej fazy posiłki spożywamy na przemian. Jednego dnia jemy posiłki wzbogacone warzywami a następnego ubogie w warzywa.
Etap III – faza utrwalania zdobytej wagi
W trakcie tej fazy dążymy do stabilizacji otrzymanej wagi oraz do uniknięcia efektu jo-jo. Długość trwania tej fazy zależy od ilości straconej wagi gdyż na 1 stracony kilogram przypada 10 dni utrwalania wagi. W czasie utrwalania należy raz w tygodniu stosować zalecenia z etapu I a dodatkowo wzbogacić dietę w żółty ser i owoce ( wyłączając z menu banany, czereśnie, winogrona).
Etap IV – faza definitywnego ustabilizowania wagi
Ostatnia faza polega na powróceniu do dawnych nawyków żywieniowych, które były stosowane przed rozpoczęciem diety wysokobiałkowej. Cały etap powinien trwać około 6 tygodni.

Jeżeli wszystkie te etapy zostaną przeprowadzone sumiennie, efekt odchudzania będzie zadowalający. Dieta wysokobiałkowa gwarantuje sukces i wymarzona figurę.

You may also like...

1 Comment

  1. Newsman says:

Comments are closed.