Dieta lekarza Michaela Montignaca
Uroda

Dieta lekarza Michaela Montignaca

Jeżeli odchudzanie kojarzy Ci się tylko z bardzo rygorystycznymi dietami, mnóstwem wyrzeczeń to po przeczytaniu tego artykułu zobaczysz, że można chudnąć i to w przyjemny sposób. Aby odchudzanie było przyjemne wybierz dietę lekarza Michaela Montignaca.

Według twórcy tej diety człowiek tyje nie, dlatego że dużo je, ale dlatego że ma złe nawyki żywieniowe a jego menu jest źle skomponowane.

Dieta Montignaca opera się na tak zwanym pojęciu Indeksu Glikemicznego co stwarza możliwość podwyższania poziomu glukozy we krwi przez określoną grupę pokarmów. Indeks ten jest tym wyższy im wyższy jest poziom cukru we krwi spowodowany po spożyciu określonego produktu. Wybierając produkty do

naszego jadłospisu zgodnie z poziomem wartości IG możliwe jest komponowanie zróżnicowanych posiłków a przede wszystkim tworzenie bardzo zrównoważonej diety.

Montignac uważa, że podczas odchudzania nie musimy liczyć kalorii czy drastycznie przestrzegać wielkości porcji, jakie jemy. Jedynie, co należy robić to tylko zwracać uwagę na poziom węglowodanów w produktach.

Dieta Montignaca dzieli produkty na te o niskiej zawartości węglowodanów i na te o wysokiej zawartości węglowodanów, czyli na te dobre i złe produkty. Według Montignaca te dobre produkty to są takie, które po spożyciu nie podnoszą poziomu cukru we krwi natomiast te złe działają odwrotnie – znacznie podnoszą poziom cukru we krwi.

Zgodnie z wytycznymi w diecie Montignaca do produktów dobrych zaliczamy: zboża nieoczyszczone, ryż pełnoziarnisty, warzywa strączkowe oraz większość warzyw takich jak: pieczarki, sałata, soja, soczewica zielona, kiełki fasoli, fasola biała, marchew, groch, sok pomidorowy i owoców takich jak: morele świeże i suszone, grejpfrut (sok grejpfrutowy), śliwki, czereśnie, brzoskwinie, pomarańcze, jabłka, winogrona, kiwi.

Natomiast zgodnie z wytycznymi w diecie Montignaca do produktów złych zaliczamy: cukier, mąka, biały ryż, ziemniaki, kukurydza.

Dzięki diecie Montignaca pozbywamy się nadmiernych kilogramów bez utraty masy mięśniowej. Montignac zaleca jedzenie 3 posiłków dziennie i ewentualnie podwieczorku przede wszystkim śniadanie powinno zawierać wyłącznie produkty o niskim poziomie IG.

Należy stosować następujące zasady podczas stosowania diety Montignaca:

– nie należy łączyć produktów o niskim poziomie IG z tłuszczami w jednym posiłku,

– wyeliminować z diety cukier,

– tylko na śniadanie jeść chleb i to tylko pełnoziarnisty,

– wyeliminować z diety ziemniaki,

– wyeliminować z diety również biały ryż,

– owoce jeść oddzielnie, najlepiej na czczo i ze skórką,

– unikać mocnej kawy i herbaty,

– w czasie posiłku nie pić wody, nie pić też bezpośrednio przed posiłkiem,

– całkowicie wyeliminować słodzone napoje gazowane,

– między posiłkami pić wodę mineralną niegazowaną – od 1,5 do 2 litrów.

You may also like...