hemoroidy i kac alkoholowy
Zdrowie

hemoroidy i kac alkoholowy

Hemoroidy zwane inaczej żylakami odbytu, to guzy krwawnicze. Głównymi przyczynami ich powstawania są: zaburzenia krążenia obwodowego i niewydolność serca. Często pacjenci ze strachu i wstydu przed badaniami długo zwlekają z wizytą u lekarza. Tymczasem istnieją specyfiki, roślinne w postaci ziół, które mogą zlikwidować lub przynajmniej złagodzić uporczywe i przykre odczucia z tą chorobą. Niektóre związki naturalne, należące do saponin, flawonoidów, antocyjanów, kumaryn, garbników, śluzów roślinnych oraz terpenów działają przeciwzapalnie poprzez uszczelnianie naczyń włosowatych, hamowanie powstawania substancji odpowiedzialnych za świąd, pieczenie i ból. Zioła na hemoroidy poprawiają też krążenie, wzmacniają ściany naczyń włosowatych, wpływają na krzepliwość krwi i ułatwiają oddawanie stolca,

co łagodzi objawy.

Skuteczne zioła na hemoroidy.

Do łagodnych, a zarazem skutecznych ziół na hemoroidy o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwkrwotocznych, przeciwzakrzepowych, przeciwbólowych i bakteriobójczych należą: liście babki lancetowej, ziele bukwicy, kwiat kasztanowca, kora kasztanowca, kłącze rdestu wężownika, ziele srebrnika, kwiat krwawnika, kłącze pięciornika kurzego ziela, kwiat nagietka, ziele skrzypu, liść szałwii lub pączki topoli. Zadowalające efekty przynosi także napar z kory dębu. W tak przygotowanym roztworze można moczyć odbyt lub maczać gaziki i przykładać je do jego ujścia.

Zioła na hemoroidy Ojca Klimuszko.

Opracowane na podstawie receptury Ojca Klimuszko zioła na hemoroidy to mieszanki ziołowe, które łagodzą stany zapalne, obrzęki i pieczenie w okolicy odbytu.

Jakie zioła na hemoroidy.

Zioła na hemoroidy działają korzystnie zarówno w zastosowaniu zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwkrwotoczne, przeciwzakrzepowe, przeciwbólowe, bakteriobójcze. Ponadto działają ściągająco na ścianki naczyń krwionośnych. Zioła na hemoroidy stosuje się w postaci nasiadówek, okładów, lewatyw, a także naparów i odwarów do picia. A są nimi: liście babki lancetowej, ziele bukwicy, kwiat kasztanowca, kora kasztanowca, kłącze rdestu wężownika, ziele srebrnika, kwiat krwawnika, kłącze pięciornika kurzego ziela, kora dębu, kwiat nagietka, ziele skrzypu, liść szałwii, pączki topoli lub mieszanka ziołowa Hemoroflos.

Zioła na hemoroidy w ciąży.

Dokuczliwym problemem w okresie gdy kobieta spodziewa się dziecka jest pojawienie się hemoroidów. Dzieje się tak ponieważ w ciąży zwiększa się nacisk na żyły znajdujące się w okolicach odbytu. Wpływ na to maja powiększające się organy rozrodcze oraz ich stopniowe przesuniecie się w dół. Medycyna zielarska zaleca miejscowe stosowanie, w postaci przemywania lub tamponów ziół w postaci naparów lub wyciągów z nagietka lekarskiego, oczara wirginijskiego, arniki górskiej i żywokostu lekarskiego. W leczeniuhemoroidów w ciąży zioła mogą dawać naprawdę dużą ulgę i zapobiec rozwijaniu się problemu.

Chińskie zioła na hemoroidy.

Ziołolecznictwo stanowi zasadniczy element całego systemu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Zioła, podobnie jak wszystkie zabiegi stosowane przez praktyków

tego nurtu, sprzyjają powrotowi do równowagi i przywracają do zdrowia ciało i ducha. Obecnie chińskie ziołolecznictwo wykorzystuje się dosyć często w leczeniu hemoroidów. Medycyna chińska zaleca na hemoroidy ziołowe preparaty stosowane zewnętrznie np. Musk Hemorrhoids Ointment oraz wewnętrznie np. Zhisuning.

Prawie każdy, kto w mniejszym lub większym stopniu przesadził z konsumpcją napojów alkoholowych, miał okazję na własnej skórze doświadczyć tzw. kaca alkoholowego. Zjawisko to ogólnie oznacza nie najlepsze samopoczucie fizyczne i psychiczne, pojawiające się z reguły następnego dnia, już po wytrzeźwieniu.

Objawy kaca alkoholowego.

Kac alkoholowy powoduje szereg nieprzyjemnych objawów, które tworzą ogólnie stan złego samopoczucia fizycznego i psychicznego. Oczywiście każda osoba doświadcza kaca alkoholowego inaczej, ale są pewne wspólne symptomy. A są nimi: zawroty głowy, biegunka, ból głowy, mdłości, brak apetytu, pragnienie, drażliwość, niepokój, zaburzenia koordynacji, wrażliwość na światło i dźwięk, senność i zmęczenie i inne wyczerpujące dolegliwości.

Leczenie kaca alkoholowego.

Jeśli już obudzisz się z nieprzyjemnym w swoich objawach kacem po pierwsze wypij szklankę wody ! Dzięki temu zapobiegniesz odwodnieniu i uzupełnisz utracone płyny. Po drugie zjedz coś z dużą ilością glukozy np. banana lub słodką bułkę, po to by uzupełnić jej brak, który został wypłukany z organizmu przez spożycie alkoholu. Po trzecie zdecydowanie wystrzegaj się, w tym czasie picia kawy. Zastąp ją, ziołowymi herbatkami, które przyśpieszą usunięcie alkoholu i skutecznie wyleczą porannego kaca.

Inne sposoby na kaca alkoholowego.

Czym jeszcze podjąć walkę z kacem? Otóż nie brak „sympatyków”, dobroczynnego działania soku z kiszonych ogórków. Nie jest to może najsmaczniejsze, ale

za to szalenie skuteczne i potwierdzone przez bardzo wielu „imprezowiczów”. Inne sposoby na kaca to także duże ilości mleka, dużo maślanki i środek przeciwbólowy; sok pomidorowy i środek przeciwbólowy; coca – cola z cytryną – specyfik ten pozwala też pozbyć się towarzyszących nam niekiedy bólów brzucha. Pewien procent osób za efektywne lekarstwo na kaca uważa też piwo z dodatkiem cytryny lub jakiegoś innego soku. Może być ewentualnie czysta wódka. Wiadomo jednak, że metoda klina powoduje zwiększone ryzyko wpadnięcia w uzależnienie alkoholowe, więc zastosowanie jej jest bardzo ryzykowne, nawet jako metoda stosowana „od czasu do czasu”. Zalecanym sposobem na kaca jest też chłodny prysznic oraz spacer. Chodzi o to, by odzyskać utraconą energię. Ważnym jest by zjeść coś pożywnego na śniadanie. Może to być na przykład smaczna jajecznica. Na obiad warto zjeść coś, co wyrówna kwaśność w naszym żołądku. Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku polski żur. Gdy jesteśmy „na kacu” warto też, pić spore ilości wody z cytryną. Można też sięgnąć po sok z pomarańczy. Dobrym sposobem jest też woda z rozpuszczoną musującą witaminą C.

You may also like...