Łupież a wypadanie włosów
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Włosy, które porastają skórę naszej głowy, często stanowią pretekst do narzekań. Jesteśmy niezadowoleni, bo są zbyt cienkie, szybko się łamią, brak im puszystości. Narzekamy z powodu ciągle powracającego łupieżu, z którym walka jest niezmiernie kłopotliwa. Wiele niepokojów spowodowanych jest niedostateczną wiedzą dotyczącą tego zagadnienia. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że przeciętny człowiek ma od 90 tysięcy do 140 tysięcy włosów na głowie. W ciągu doby tracimy od 50-100 włosów i taka ich ilość jest jak najbardziej naturalna. Nie powinno nas dziwić większe zebranie się ich podczas porannego rozczesywania na szczotce. Zwłaszcza jeśli mamy długie włosy, objętość takiego kłębka włosów może

foto202863 4 Łupież a wypadanie włosów

być dużo większa.

Czy łupież może powodować wypadanie włosów?

Niestety tak. Nie wszyscy mamy świadomość tego zagrożenia, dlatego czas najwyższy poznać konsekwencje nieleczonej choroby skóry głowy –  łupieżu. Pojawia się on na naszej głowie jako konsekwencje podrażnienia skóry przez szampony, żele, pianki, czy inne preparaty. Niektórzy mogą narzekać, że pojawił się on po wizytach na basenie. Skóra głowy bowiem nie najlepiej reaguje na dużą zawartość chloru. Możemy również mieć genetyczne predyspozycje do pojawienia się tego problemu.

Generalnie to, w jakim stopniu będą wypadać nam włosy, uzależnione jest od tego, z jakim typem łupieżu mamy problem – czy walczymy z łupieżem zwykłym (suchym), czy łojotokowym. Ten drugi jest kolejnym stadium rozwoju tego pierwszego. W miejsce drobnych, białych łuseczek pojawiają się ściśle przytwierdzone do skóry głowy żółte, nawarstwiające się fragmenty złuszczonego naskórka. Tak zgromadzone na powierzchni głowy łuski mogą niekiedy wywoływać potrzebę drapania. Łupież łojotokowy dotyka zazwyczaj mężczyzn po 20 roku życia. Jednak problem ten nie omija również kobiet. Jego konsekwencją jest zazwyczaj łysienie łojotokowe.

>>>>  Komentarze na temat ProstEro od zapalenie gruczołu krokowego, czy to prawda, cena, instrukcja

Jaka jest różnica w wypadaniu włosów w przypadku dwóch typów łupieżu?

Łupież suchy nie wpływa bezpośrednio na wypadanie włosów. Sprawia jedynie, że stają się one słabsze, szybciej się łamią. Włosy są bardziej podatne na nieprzychylne czynniki zewnętrzne. Z kolei łupież łojotokowy wpływa w większym stopniu na utratę włosów.

Dlaczego łupież powoduje wypadanie włosów?

Łojotokowe zapalenie skóry, czyli łupież łojotokowy może być powodem wypadania włosów. Często wywołuje on taki skutek u osób żyjących w stresie, w pośpiechu. Negatywny wpływa na rozwój problemu ma również fakt przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach.
Często przyczynę wystąpienia łupieżu upatruje się w rozwoju drożdżaka Pityrosporum ovale, który poprzez swoje namnażanie na skutek niezdrowej diety, stresu, zdenerwowanie, odchudzania, nadużywania alkoholu, palenia papierosów, osłabienia organizmu, chorób, czynników alergicznych, niedokładnego spłukiwania włosów, prowadzi do rozwoju problemu. W celu zwalczenia problemu, oprócz sięgnięcia po

foto202863 5 Łupież a wypadanie włosów

skuteczny preparat na łupież, należy wyeliminować sytuacje, które mogą doprowadzać do rozwoju choroby. Pamiętajmy, że łupież ma tendencje do nawrotów.

Jak leczyć łupież? Jak przeciwdziałać wypadaniu włosów?

Z jakim problemem powinniśmy zacząć walczyć najpierw – z wypadaniem włosów, czy z łupieżem? Oczywiście najpierw z przyczyną, czyli zapaleniem łojotokowym skóry. Wyeliminowanie albo chwilowe uśpienie problemu pozwoli zmniejszyć wypadanie włosów. Gdy dolegliwość jest lekka, wystarczy sięgnąć po szampony przeciwłupieżowe. Jeśli jednak problem nie daje się wyleczyć w ten sposób, konieczna jest wizyta u dermatologa. Następnie należy tak dostosować codziennie używany szampon, żeby nie drażnił on skóry głowy i nie powodował nawrotów choroby. Dodatkowo nie obawiajmy się myć włosów tak często, jak tego potrzebujemy.

Poprzedni artykułJuż 30 minut biernego palenia szkodzi sercu
Następny artykułAfrican Mango – dla ciała i dla urody
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.