Miód manuka
Zdrowie

Miód manuka

Miód manuka cieszy się na całym świecie dużą popularnością. Co w nim jest takiego, że jest tak wyjątkowy i skuteczny? To zasługa wysokiej zawartości methylglyoxalu, naturalnego środka antybakteryjnego i antyseptycznego wykazującego wręcz niezwykłe właściwości odżywcze, lecznicze i zadziwiające właściwości kosmetyczne.

Miód manuka do walki z trądzikiem.

Miód manuka wykazuje dużą skuteczność w leczeniu chorób skóry – trądziku, egzemie, zmianach alergicznych. Do walki z trądzikiem ten rodzaj miodu wykorzystujemy do przygotowywania domowych maseczek. Wystarczy taką miksturę nałożyć bezpośrednio na skórę i delikatnie wmasować w twarz. Zadziała kojąco na skórę, zregeneruje naskórek i poprawi koloryt cery. Świetnym uzupełnieniem naturalnej pielęgnacji cery trądzikowej powinna być

odpowiednia dieta, urozmaicona w naturalne produkty spożywcze.

Miód manuka dla dzieci.

Jesienno – zimowa aura sprawia, że organizm dzieci jest bardziej niż zwykle narażony na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. I tu na ratunek przychodzi syrop dla dzieci z miodem manuka. Doskonale sprawdza się w zimnych porach roku gdy dzieci są podatne na spadek odporności, pomagając złagodzić objawy przeziębienia.

Właściwości miodu manuka.

Nowozelandzki miód manuka charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami, dzięki którym wyróżnia się na tle innych miodów. Wyjątkowość miodu związana jest z tym, że jako jedyny produkt pochodzenia naturalnego posiada bardzo wysokie stężenie methylglyoxalu – substancji, która ma silne działanie antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne.

Zastosowanie miodu manuka.

Miód manuka ma wyjątkowo szerokie zastosowanie. A wszystko to zasługa wysokiej zawartości methylglyoxalu (MGO). Ta wyjątkowa substancja ma przede wszystkim właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne dzięki czemu przyczynia się do likwidowania wewnętrznych i zewnętrznych stanów zapalnych. Jednakże sam miód manuka ma znacznie szersze działanie niż tylko leczenie ognisk zapalnych. Znakomicie wpływa na kondycję i stan skóry, co więcej doskonale przeciwdziała bólom mięśni, stawów, gardła, a także wspomaga walkę z schorzeniami nowotworowymi.

Miód manuka – jak stosować.

Jeżeli chodzi o stosowanie, miodu manuka nie ma sztywnych zasad, jak należy spożywać ten miód. Ponieważ nie jest on lekiem, a środkiem spożywczym. Można go więc w rozsądnych ilościach podawać przed posiłkami – zwykle zalecany jest w ilości od 1 do 3 łyżeczek, najmniej pół godziny przed jedzeniem. W przypadku problemów dermatologicznych (trądziku, zmian alergicznych), miód nakładamy bezpośrednio na skórę, w formie maseczki i pozostawiamy jak najdłużej. Ponadto znane są przypadki stosowania miodu manuka do leczenia trudno gojących się ran, między innymi odleżyn i ran z zakażeniem bakteryjnym.

Cena miodu manuka.

Cena miodu manuka

może lekko odstraszać, ale warto zainwestować w ten specyfik. Zwykle uzależniona jest od jego jakości, wielkości opakowania i od ilości methylogloxalu.

You may also like...