Objawy alergicznego nieytu nosa u dzieci Sposoby leczenia
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Objawy.

Alergiczny nieżyt nosa odnosi się do zapalenia przewodów nosowych. To zapalenie może powodować wiele irytujących objawów, w tym kichanie, swędzenie, uczucie zatkanego nosa, katar i post-nosowy ociekowa (uczucie, że śluz jest odprowadzany z zatok w dół tylnej ściany gardła).

Leczenie.

Celem leczenia alergicznego nieżytu nosa jest zmniejszenie objawów alergii. W leczeniu najczęściej stosuje się leki przeciwhistaminowe, których zadaniem jest blokowanie mechanizmu alergii. Ponadto można dodatkowo zastosować leki obkurczające naczynia krwionośne znajdujące się w błonie śluzowej nosa, aczkolwiek leki te można stosować nie dłużej niż tydzień. Ciekawym rozwiązaniem tego typu leków jest Otrivin Allergy. Oprócz farmakologicznych środków w leczeniu nieżytu nosa wykorzystuje

foto202846 3 Objawy alergicznego nieytu nosa u dzieci Sposoby leczenia

się także odczulanie polegające na podawaniu zwiększonych dawek alergenów, by podnieść próg wrażliwości na te substancje i tym samym złagodzić objawy uczulenia. W okresie największego stężenia pyłków najlepszą terapią jest wyeliminowanie kontaktu z alergenem poprzez zminimalizowanie styczności z alergenami i przebywaniem poza domem i wyłącznie w deszczowe dni.

U dzieci.

Alergiczny nieżyt nosa u dzieci zwykle występuje z tych samych powodów, co u osób dorosłych – przez roztocza, pleśń, pyłki czy sierść zwierząt domowych. U niektórych dzieci zaobserwować można także alergię pokarmową, np. na mleko krowie, które może czasem powodować także objawy nieżytu nosa. Ponadto substancje zapachowe w środkach czyszczących, szamponach, detergentach mogą zawierać alergeny i chemiczne substancje drażniące, które często są powodem nasilenia się objawów. Postępowanie profilaktyczne w alergiach u dzieci to proste i skuteczne rozwiązania takie jak: utrzymanie porządku w pokoju dziecinnym – im mniej jest tam rzeczy tym mniej magazynują kurzu i innych alergenów, zrezygnowanie ze stosowania chemicznych środków czyszczących, w szczególności tych o intensywnym zapachu, nie palenie w domu – dym tytoniowy często zaostrza alergiczny nieżyt nosa u dzieci, pozostawienie minimalnej ilości pluszaków czy ulubionych zabawek dziecka, które gromadzą nie tylko roztocza, ale i inne alergeny, dlatego powinno się je regularnie prać oraz używać klimatyzacji do filtrowania alergenów – pamiętając o regularnej wymianie filtrów. Przy alergii u dzieci pediatra może zastosować leczenie farmaceutykami, które są bezpieczne i skuteczne aczkolwiek nie należy ich podawać bez konsultacji lekarskiej.

>>>>  Zielona kawa coraz bardziej popularna w odchudzaniu

Poprzedni artykułDieta lekarza Michaela Montignaca
Następny artykułMówimy O Nich Wówczas
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.