One Scalp na problemy ze skórą głowy
Uroda

One Scalp na problemy ze skórą głowy

Łysienie, szczególnie androgenowe powoduje wielki problem z którym często nie potrafi sobie poradzić jeden preparat, a to z kolei powoduje nerwowe wyszukiwanie kolejnych sposobów nie zawsze dobrych po to, by powstrzymać łysienie. Co jednak powiedzieć w przypadku, kiedy oprócz nadmiernego wypadania włosów pojawią się jeszcze choroby skórne? Wtedy nasz duży problem urasta do rangi ogromnego. Zazwyczaj w pierwszym odruchu rzucamy się na preparaty każdy do konkretnego problemu, a i ewentualnej profilaktyki i w ten sposób mamy już niemałą apteczkę obok siebie. Są jednak produkty które za jednym zamachem walczą ( również zapobiegają pojawianiu się ) problemów skórnych,a przy tej okazji

zmniejszają nadmierne wypadanie włosów. Chociaż zdać sobie musimy sprawę, że tego problemu dla nas do końca nie rozwiążą. Z drugiej jednak strony mogą nam w walce z łysieniem wydatnie pomóc. Stosować takie produkty można również profilaktycznie.

Jednym z takich preparatów, który chciałem Wam dzisiaj przedstawić jest szampon OneScalp. Nawiązując do nazwy na pewno nie pozbędzie on Was skóry wraz w włosami, natomiast może pomóc w oczyszczeniu tychże. Preparat ten działa na cztery różne sposoby. Przede wszystkim utrzymuje prawidłowe funkcjonowanie naskórka i reguluje również wydzielanie się łoju, tak aby nasze włosy nadmiernie się nie przetłuszczały, a przez to nie robiły zbyt słabe. Drugim zadaniem szamponu OneScalp jest zwalczanie łupieżu, a także łuszczenie się naskórka. Ma również działania antygrzybiczne i eliminuje grzybicę,a także zapobiega nawrotom tej choroby. I czwartym elementem działania jest likwidacja wszelkich podrażnień skóry.

Trzeba sobie zdać sprawę, że często nadmierne wypadanie włosów związane jest właśnie z problemy skóry głowy. Sprawa jest dość prosta. Naskórek składa się z pięciu warstw różniących sie od siebie zarówno budową jak i funkcją. Ogólnie jednak pełnią one rolę zabezpieczającą naszą głowę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. W momencie kiedy działanie jednej z warstw zostanie zaburzone mogą pojawić się problemy. Następnym czynnikiem który również zabezpiecza naszą skórę głowy a i włosy jest łój. Wydzielany jest ze specjalnych gruczołów które znajdują się zaraz przy mieszkach włosowych. Jego prawidłowe wydzielanie zapewnia również elastyczność, połysk, a także chroni skórę i włosy przed wysychaniem. Niestety nadmierna ilość łoju powoduje przekształcenie się w go w kleistą substancję. Ta z kolei oblepia trzon włosa, do tego blokuje pory znajdujące się w skórze głowy i prowadzi to do wypadania włosów. Zaburza po prostu ich prawidłowy wzrost. Łupież to oczywiście przyśpieszone złuszczanie się naskórka. W normalnej sytuacji jest ono przez nas niezauważalne tym bardziej, że

jest to proces naturalny. Łupież często pojawia się jako dodatkowy problem przy wypadaniu włosów. Z drugiej strony może on też być sygnałem, że coś z naszą skórą głowy jest nie tak i w przypadku braku naszej reakcji może dojść do nadmiernego wypadania włosów. Może się też pojawić świąd. Takie symptomy mogą wskazywać na łojotokowe zapalenie skóry, ale to nie koniec możliwych problemów. Ponieważ przy takiej choroby skóry głowy jesteśmy bardziej narażeni na tak zwane drożdżaki.

Niestety nieleczony łupież, nadmierne wydzielanie łoju może doprowadzić do pojawienia się grzybicy skóry głowy. To z kolei w znacznym stopniu podrażnia naszą skórę głowy i naskórek który ma nas chronić a w przypadku zaburzeń normalnego funkcjonowania tego nie może zrobić. Konsekwencje mogą być różne (zdarza się łuszczyca), ale obrazowo powiem, że po prostu nic nas nie chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. I właśnie aby zapobiec takiemu rozwojowi sytuacji można stosować profilaktycznie szampon Onescalp. Jeśli dojdzie jednak do tego, że dotknie nas któryś z wymienionych problemów, tak jak napisałem na początku preparat ten powinien nam pomóc. A zdrowa skóra głowy to naprawdę dużo mniejsza szansa na wypadanie włosów. Nie trzeba chyba też dodawać, że wygląda dużo bardziej estetycznie i nie daje nam powodu do zawstydzenia.

You may also like...