Regeneracja skóry po wakacjach
Uroda

Regeneracja skóry po wakacjach

Jak przywrócić gładkość, odpowiednią wilgotność i elastyczność skórze? Jak poradzić sobie z przebarwieniami, zmianami posłonecznymi oraz pojawiającymi się zmarszczkami? Czy regeneracja skóry po wakacjach jest konieczna?

W wakacje odpoczywamy my, ale nie nasza skóra.

Wakacje kojarzą się z odpoczynkiem, kąpielami wodnymi i słonecznymi. Pamiątką z urlopu oprócz nowych sił, opalenizny, bardzo często jest przesuszona, pogrubiona i szorstka skóra, czasem jej szarawy odcień i przebarwienia. To wszystko wina słońca, wiatru, klimatyzacji, chloru w basenie i soli w morzu. Dlatego tak ważna jest regeneracja skóry po wakacjach. Najbardziej po okresie wakacyjnym zniszczona jest skóra dłoni. Dzieje się tak dlatego, że pozbawiona jest gruczołów łojowych

i posiada cienką tkankę tłuszczową. Negatywny wpływ promieni słonecznych oraz wpływ innych czynników atmosferycznych przyspiesza starzenie się skóry, powoduje jej suchość, zmarszczki, plamki i utratę sprężystości.

-mówi dr Maria Rybak z Kliniki Ars Estetica z Wrocławia.

Cudotwórcze preparaty

Pierwszym krokiem pozwalającym cieszyć się piękną i zdrową skórą po urlopie jest zastosowanie odpowiednich kosmetyków. Najlepszy efekt uzyskamy stosując preparaty pozwalające na szybką i skuteczną odnowę komórkową, zawierające kwas mlekowy, retinol oraz witaminy A, C i E, które doskonale przeciwdziałają wolnym rodnikom.

Wspomnienia z wakacji w salonie medycyny estetycznej

W lecie należy codziennie dbać o skórę stosując odpowiednie kosmetyki ochronne. Zapobiegnie to poparzeniom, przesuszeniu skóry, powstaniu plam słonecznych. Czasem stosowanie kosmetyków w przypadku regeneracji skóry po wakacjach nie wystarczy i zachodzi konieczność skorzystania z gabinetów kosmetycznych oferujących liczne zabiegi pielęgnacyjne. Może to być na przykład:

Mezoterapia

Zabieg wykonywany jest w celu nawilżenia, wygładzenia oraz ujędrnienia skóry dłoni.
Substancje o właściwościach regenerujących (zestaw witamin, kwas hialuronowy, krzemionki) wstrzykiwane są w naskórek. Możliwe jest także wykorzystanie odpowiednio reaktywowanego własnego osocza – Regeneris. Wyraźną różnicę można zauważyć po 3 zabiegach.

Dermabrazja laserowa

Nowoczesna metoda pozwalająca na wygładzenie i napięcie skóry, redukcję zmarszczek, zmian pigmentacyjnych oraz uszkodzeń posłonecznych poprzez usunięcie obszaru skóry warstwa po warstwie przy użyciu specjalnie skonstruowanego ultraprecyzyjnego lasera. Zabieg ten doskonale nadaje się na regenerację skóry po wakacjach, ponieważ przyśpiesza produkcję nowych komórek skóry, nowych włókien kolagenowych i elastycznych. Warto dodać, że skóra osiąga pełną regenerację po kilku tygodniach po zabiegu, a efekt utrzymuje się przez długi czas.

Fotoodmładzanie z użyciem laserów 

Przebarwienia powstałe pod wpływem słońca można usunąć między innymi laserami:
Nd:Yag i KTP, frakcyjnych Fraxel Re:Store, Mosaic eCo2

Mosaic eCo2

Najnowszy frakcyjny system laserowy CO2 pozwalający na regenerację skóry już po pierwszym zabiegu z minimalnym okresem rekonwalescencji. Zabieg trwa od 10 do 60 minut i może być wykonywany na całym ciele, w

szczególności na dekolcie, szyi oraz dłoniach. Tysiące małych promieni laserowych trafiają w wyznaczony obszar skóry odparowując tkankę. Następuje bardzo szybka regeneracja skóry wraz z syntezą nowych włókien kolagenowych i elastycznych. Zabieg jest skuteczny, bezpieczny, bez ryzyka powikłań, z efektami widocznymi po około miesiącu od zabiegu.

Zabiegi pozwalające na regenerację skóry po wakacjach

Czas najwyższy zadbać o skórę. Nasze ciało tego się domaga. Nie ma na co czekać, bo z upływem czasu będzie jeszcze gorzej. Wystarczy prawidłowo odczytać sygnały. Gdy żaden krem nie pomaga, a skóra straciła dawny wygląd trzeba zacząć działać. Warto zacząć od specjalnych kosmetyków i witamin. Czasem przyda się zabieg w gabinecie medycyny estetycznej, który skutecznie pomoże w regeneracji skóry po wakacjach. Mamy jedno ciało, o które trzeba dbać, a dobre samopoczucie nas nie opuści.

You may also like...