Sposób na lśniące włosy
Uroda

Sposób na lśniące włosy

Włosy często tracą blask wskutek niewłaściwej ich pielęgnacji. Wystarczy, że zostaną one przesuszone długim trzymaniem ich w ręczniku czy myciem ich w twardej wodzie, by stały się matowe. Co zatem robić, aby nasza fryzura prezentowała się ładnie?
Rozpocznijmy od tego, jak wygląda budowa włosa.
Każdy włos składa się z łusek, które swoim ułożeniem przypominają dachówki na domach. Pomiędzy każdą z nich występuje lipidowe spoiwo komórkowe, które gwarantuje łączenie łusek. Zdrowe włosy są gładkie, wobec czego światło odbija się nadając włosom połysk. Jeśli jednak łączenie jest uszkodzone, łuski zadzierają się a włosy osłabiają się, są szorstkie i zaczynają się łamać, tracą również

swój połysk. W takiej sytuacji konieczne jest sięgnięcie po preparaty, które wzmocnią włosy, przywrócą im gładkość a przez to i blask.

Jak odzyskać blask włosów

Jednym ze sposobów na zaradzenie sobie w takiej sytuacji jest przeprowadzenie zabiegu regenerującego. W składzie kosmetyków wykorzystywanych podczas jego przeprowadzenia powinny znaleźć się silnie działające składniki: proteiny, ceramidy, kwasy tłuszczowe, które w szybki i skuteczny sposób przywracają włosom naturalną ich strukturę.
Po każdym myciu włosów wskazane jest stosowanie odżywek, które czuwają nad odpowiednią kondycją włosów. Polecane są również z uwagi na to, że ułatwiają rozczesywanie zapobiegając szarpaniu włosów, które sprawia, że włosy osłabiają się. Raz w tygodniu warto też nakładać też maskę, która działa znacznie silniej aniżeli odżywka.

To, jak traktujemy swoje włosy nie wpływa dobrze na ich stan. Gorący strumień płynący z suszarki, prostowanie (a więc ponowne poddawanie ich działaniu wysokiej temperatury), zapominanie o użyciu odżywki, bo przecież spieszymy się do pracy i nie mamy czasu na odczekanie 10-15 minut na jej nałożenie i spłukanie, sięganie po kosmetyki do stylizacji włosów – z tym spotykają się nasze włosy w większości przypadków każdego dnia.
Zabiegi te wysuszają włosy a włosy wysuszone wykazują tendencję do osłabienia, łamania, zadzierania łusek, matowienia.

Z uwagi na fakt, iż większości kobiet trudno byłoby zrezygnować ze stosowania suszarki, prostownicy i kosmetyków do stylizacji włosów, warto zaopatrzyć się w preparaty chroniące włosy zarówno przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury, jak i te, które wygładzą, nawilżą i nabłyszczą włosy.
Susząc włosy warto pamiętać również o tym, by kierować strumień, co ważne, chłodnego powietrza, zgodnie ze wzrostem włosów, a więc od czubka głowy ku końcówkom. Czynność ta wygładza włosy zmniejszając ryzyko uszkodzenia łusek.
Warte podkreślenia jest także to, iż włosy cierpią na skutek ich koloryzacji, wobec czego należy wybierać takie preparaty, które chronią włosy możliwie najbardziej a takimi są te zawierające w

swoim składzie cenne olejki owocowe.

Zdrowe włosy są gładkie i pełne blasku. Ich kondycję poprawić mogą zarówno preparaty, jak i odpowiednia dieta. Nie powinno w niej zabraknąć nienasyconych kwasów tłuszczowych, które znajdziemy w rybach, olejach oraz orzechach oraz witaminy E, którą znajdziemy między innymi w jajach oraz migdałach.

Kosmetyki przywracające włosom blask:

L`oreal Paris Nutri-Blask

– seria kosmetyków do włosów z proteiną perły sprawia, że włosy

stają się bardziej miękkie i błyszczące.
Zawarta we wszystkich preparatach z serii Nutri-Blask proteina perły wnika w strukturę włosa sprawiając, że staje się on odżywiony, nabiera energii i blasku.
Na serię Loreal Paris Nutri-Blask składają się:
Szampon odżywczy Nutri-Blask,
Odżywka Szybkie rozczesywanie Nutri-Blask – ułatwia rozczesywanie, nie obciąża włosów, odżywia, regeneruje włókna włosów, nadaje im blasku,
Maseczka nadająca blask Nutri-Blask – regeneruje, odżywiając włosy dogłębnie, nadaje im blasku, miękkości, czyni je gładkimi,
Krem rozświetlający Nutri-Blask – przywraca włosom gładkość, miękkość i blask.

You may also like...