Sprawdź jak działa na organizm korzeń kudzu
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Korzeń kudzu należy do roślin jadalnych, od wielu lat jest bardzo dobrą przyprawą kulinarną dodawaną do sosów oraz zup. Korzeń kudzu traktowany jest również jako zioło. Zawarte w korzeniu składniki zawierają izoflawony: puerarynę, daidzynę i daidzeinę, które korzystnie wpływają na funkcję trawienia i na fizjologię stresu. Ponadto wspomagają redukcję napięcia nerwowego, zmęczenia oraz poprawiają nastrój. Dodatkowo są pomocne w walce z uzależnieniem od alkoholu i nikotyny bądź narkotyków, zmniejszają chęć sięgania po używki oraz redukują szkodliwe ich działanie.

Działanie korzenia kudzu.

Głównym działaniem korzenia kudzu jest pomoc uzależnionym osobom uwolnić się od nałogu. Kudzu znakomicie wyłapuje alkohol i zabezpiecza przed wchłanianiem go

foto2028108 Sprawdź jak działa na organizm korzeń kudzu

do krwi. Ponadto ma działanie stabilizujące ciśnienie krwi i pracę serca. Korzeń kudzu pozytywnie oddziaływuje na stan emocjonalny poprzez podniesienie poziomu serotoniny i dopaminy w mózgu. Dodatkowo wzmacnia system nerwowy i reguluje proces trawienia.

Dawkowanie korzenia kudzu.

Jest wiele sposobów stosowania korzenia kudzu, ale w praktyce wykorzystuje się tylko niektóre z nich. Między innymi można pić herbatkę z korzeniem kudzu. Herbatka powinna być gotowana około 25 minut na niewielkim ogniu w proporcjach jednej łyżeczki proszku lub jednego kawałka zmieszane z 4 szklankami wody. Dziennie należy pić trzy razy jedną lub dwie szklanki. Można także dwie łyżeczki zmielonego kudzu dodawać do gotowanych potraw np. zup. Opcją dla bardziej leniwych jest picie jednej łyżeczki zmielonego kudzu ze szklanką wody. Korzeń kudzu dostępny jest również w postaci kapsułek, dawkowanieto 1-2 kapsułki dziennie, które należy popić wodą.

Właściwości korzenia kudzu.

Korzeń tej rośliny posiada dużą zawartość skrobi bogatej w związki zwane izoflawonoidami, które pomagają poprawić krążenie krwi i tym samym zapobiec chorobom układu krążenia. Wyciąg z korzenia kudzu wykazuje również właściwości odtruwające stanowiąc naturalną alternatywę leczenia uzależnienia od alkoholu. Oprócz tego kudzu jest bogaty w błonnik, który pomaga regulować pracę jelit, eliminuje substancje toksyczne z organizmu, przez co składniki odżywcze są lepiej wchłaniane. Bardzo przydatny jest w leczeniu przewlekłego zmęczenia, apatii dostarczając organizmowi pozytywną energię. Ponadto sprawdza się jako przyprawa do zup lub sosów oraz innych dań.

>>>>  Grzybica jamy ustnej i języka

Skutki uboczne korzenia kudzu.

Chociaż korzeń kudzu jest ogólnie uważany za bezpieczny, to ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli rozważane jest wykorzystanie go w poprawie stanu zdrowia. Obecnie, nie stwierdzono działań niepożądanych „terapii kudzu”. Ta forma leczenia nie jest jednak zalecana u kobiet ciężarnych lub karmiących piersią ze względu na brak dostępnych danych naukowych odnoście potencjalnych skutków ubocznych wykorzystania korzenia kudzu w tym okresie.

Cena korzenia kudzu.

Opakowanie tabletek korzenia kudzu to

foto2028108 1 Sprawdź jak działa na organizm korzeń kudzu

cena około 40 zł

, a więc warto zainwestować w celu zwalczenia nałogu.

Korzeń kudzu – apteka.

Korzeń kudzu dostępny jest w większości aptek

i sklepów ze zdrową żywnością.

Poprzedni artykułSyrop z cebuli
Następny artykułBadanie ginekologiczne
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.