Sprawdź jak działa na organizm korzeń kudzu
Zdrowie

Sprawdź jak działa na organizm korzeń kudzu

Korzeń kudzu należy do roślin jadalnych, od wielu lat jest bardzo dobrą przyprawą kulinarną dodawaną do sosów oraz zup. Korzeń kudzu traktowany jest również jako zioło. Zawarte w korzeniu składniki zawierają izoflawony: puerarynę, daidzynę i daidzeinę, które korzystnie wpływają na funkcję trawienia i na fizjologię stresu. Ponadto wspomagają redukcję napięcia nerwowego, zmęczenia oraz poprawiają nastrój. Dodatkowo są pomocne w walce z uzależnieniem od alkoholu i nikotyny bądź narkotyków, zmniejszają chęć sięgania po używki oraz redukują szkodliwe ich działanie.

Działanie korzenia kudzu.

Głównym działaniem korzenia kudzu jest pomoc uzależnionym osobom uwolnić się od nałogu. Kudzu znakomicie wyłapuje alkohol i zabezpiecza przed wchłanianiem go

do krwi. Ponadto ma działanie stabilizujące ciśnienie krwi i pracę serca. Korzeń kudzu pozytywnie oddziaływuje na stan emocjonalny poprzez podniesienie poziomu serotoniny i dopaminy w mózgu. Dodatkowo wzmacnia system nerwowy i reguluje proces trawienia.

Dawkowanie korzenia kudzu.

Jest wiele sposobów stosowania korzenia kudzu, ale w praktyce wykorzystuje się tylko niektóre z nich. Między innymi można pić herbatkę z korzeniem kudzu. Herbatka powinna być gotowana około 25 minut na niewielkim ogniu w proporcjach jednej łyżeczki proszku lub jednego kawałka zmieszane z 4 szklankami wody. Dziennie należy pić trzy razy jedną lub dwie szklanki. Można także dwie łyżeczki zmielonego kudzu dodawać do gotowanych potraw np. zup. Opcją dla bardziej leniwych jest picie jednej łyżeczki zmielonego kudzu ze szklanką wody. Korzeń kudzu dostępny jest również w postaci kapsułek, dawkowanieto 1-2 kapsułki dziennie, które należy popić wodą.

Właściwości korzenia kudzu.

Korzeń tej rośliny posiada dużą zawartość skrobi bogatej w związki zwane izoflawonoidami, które pomagają poprawić krążenie krwi i tym samym zapobiec chorobom układu krążenia. Wyciąg z korzenia kudzu wykazuje również właściwości odtruwające stanowiąc naturalną alternatywę leczenia uzależnienia od alkoholu. Oprócz tego kudzu jest bogaty w błonnik, który pomaga regulować pracę jelit, eliminuje substancje toksyczne z organizmu, przez co składniki odżywcze są lepiej wchłaniane. Bardzo przydatny jest w leczeniu przewlekłego zmęczenia, apatii dostarczając organizmowi pozytywną energię. Ponadto sprawdza się jako przyprawa do zup lub sosów oraz innych dań.

Skutki uboczne korzenia kudzu.

Chociaż korzeń kudzu jest ogólnie uważany za bezpieczny, to ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli rozważane jest wykorzystanie go w poprawie stanu zdrowia. Obecnie, nie stwierdzono działań niepożądanych „terapii kudzu”. Ta forma leczenia nie jest jednak zalecana u kobiet ciężarnych lub karmiących piersią ze względu na brak dostępnych danych naukowych odnoście potencjalnych skutków ubocznych wykorzystania korzenia kudzu w tym okresie.

Cena korzenia kudzu.

Opakowanie tabletek korzenia kudzu to

cena około 40 zł

, a więc warto zainwestować w celu zwalczenia nałogu.

Korzeń kudzu – apteka.

Korzeń kudzu dostępny jest w większości aptek

i sklepów ze zdrową żywnością.

You may also like...