Sprawdź jak zaradzi objawom w czasie przesilenia jesiennego
Zdrowie

Sprawdź jak zaradzi objawom w czasie przesilenia jesiennego

Każdego roku spora część osób zmaga się z nieprzyjemnymi objawami przesilenia jesiennego. W wyniku zmiany warunków atmosferycznych tracimy energię, dopada nas chandra. Ale istnieje część ludzi, którym ta pora roku jest obojętna i nie odczuwają żadnego dyskomfortu związanego z tym zjawiskiem.

Jak powstaje przesilenie jesienne.

Istnieje kilka czynników, które bezpośrednio wpływają na to, że odczuwamy skutki przesilenia jesiennego. Przede wszystkim brak witamin, spowodowany tym, że rzadziej mamy dostęp do sezonowych owoców czy warzyw, mniejsza ilość światła w ciągu dnia, nagły spadek temperatury czy chandra spowodowana chociażby niechęcią do ubierania się na co dzień w cieplejszą, grubszą odzież itd.

Objawy jesiennego przesilenia.

Po czym najłatwiej

poznać, że padliśmy ofiarą jesiennego przesilenia ? Osoba, która uległa jesiennej pogodzie cierpi na znaczne wahania nastroju, apatię, senność, nie ma praktycznie żadnej energii do jakiegokolwiek działania. Najchętniej została by w domu i spała bez końca. Niechętnie uczestniczy w jakichkolwiek kontaktach towarzyskich, a zainteresowania, które do tej pory stanowiły u nich źródło satysfakcji tracą na znaczeniu. Jednak najbardziej charakterystycznym objawami sezonowego przesilenia jest odczuwanie niezidentyfikowanego smutku, który znacząco doskwiera. Reasumując symptomy jesiennego przesilenia to przede wszystkim objawy psychiczne, które przypominają objawy depresji.

Jak zapobiegać przesileniu jesiennemu.

Co zrobić by jesienne przesilenie odeszło w niepamięć ? Są trzy sprawdzone i proste metody – regularna aktywność fizyczna, odpowiednia dieta i zdrowy sen. Wykonywanie różnorodnych ćwiczeń bardzo korzystnie wpłynie na poprawienie naszego samopoczucia, nastroju, a przede wszystkim zdrowia. Poza tym w jesiennym okresie nasz organizm potrzebuje również odpowiedniej diety. W codziennym jadłospisie powinny znaleźć się produkty bogate w witaminę A oraz B, a także produkty bogate w magnez. Po trzecie organizm w jesiennym okresie domaga się większej ilości snu niż zwykle. Powinniśmy więc w trakcie jesiennego przesilenia więcej sypiać, aby organizm przyzwyczaił się do mniejszej ilości światła słonecznego w ciągu dnia.

Jesienne przesilenie a wypadanie włosów.

Włosy wypadają przez cały rok, ale w okresie przesilenia jesiennego zjawisko to nasila się bardziej. Dlaczego tak się dzieje ? To efekt kąpieli słonecznych przez okres letni, spadku w organizmie poziomu estrogenów, które działają ochronnie na mieszek włosowy oraz nagły skok temperatur. Osoby u których pojawia się nadmierne wypadanie włosów powinny urozmaicić codzienna dietę aby dostarczyć włosom budulca, witamin, pierwiastków, minerałów i innych substancji niezbędnych do wzrostu włosa oraz wdrożyć kuracje wzmacniającą włosy i odżywiającą cebulki.

Przesilenie jesienne – leki.

Jeżeli przesilenie jesienne dopadło właśnie Ciebie, warto zainwestować w magnez. Lek pomaga załagodzić objawy przemęczenia, stresu wynikające ze zmieniającej się aury.

You may also like...