Valgus Toe Pro - prosty sposób na haluksy
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Haluksy są chorobą zwyrodnieniową stóp, która dotyka przede wszystkim kobiety. W praktyce niewiele jest przypadków, w których to mężczyźni walczą z paluchami koślawymi. Ma to związek między innymi z tym że haluksy powstają w wyniku noszenia wysokich obcasów i obuwia z wąskim szpicem. Panowie raczej nie ubierają takich butów, stąd będą znacznie mniej narażeni na powstawanie haluksów niż panie. Jak leczy się taka przypadłość i czy operacja chirurgiczna zawsze jest koniecznością?

Pojęcie haluksów

Słowo haluks w języku łacińskim oznacza po prostu duży palec stopy. Niemniej przyjęło się określać tym mianem paluch koślawy, czyli zdeformowany palec, który wywołuje ból. Fachowo paluchy koślawe

foto202813 2 Valgus Toe Pro   prosty sposób na haluksy

powinno się nazywać hallux valgus.

Haluksy pojawiają się podczas chodzenia. Paluch wbrew pozorom pełni w stopie bardzo ważną rolę, ponieważ pozwala na zrealizowanie fazy odbicia stopy od ziemi i wykonanie sprężystego kroku. Uświadamiając sobie, że człowiek robi statystycznie aż 1,5 mln kroków rocznie, widzimy, jak bardzo obciążony jest paluch każdej ze stóp.

W grupie ryzyka zachorowania na chorobę zwyrodnieniową paluchów stóp znajdują się przede wszystkim kobiety po 50-tym roku życia. Zwłaszcza te, które w rodzinie, np. u babci, cioci czy mamy, również mają przypadki takiego schorzenia. Szacuje się, że średnio 1 na 40 kobiet w wieku dojrzałym walczy z haluksami, co czyni je jedną z najbardziej powszechnych dolegliwości ortopedycznych występujących u pań.  Haluksy związane są bezpośrednio z noszeniem butów na wysokim obcasie i z wąskim noskiem, z biernym stylem życia oraz występowaniem nadwagi. Nadmierna masa ciała powoduje, że nogi i stopy kobiety, a wraz z nimi i paluchy, są zdecydowanie zanadto obciążone. Dlatego pojawia się obrzęk kości, stan zapalny, a także narośl, która z czasem się powiększa, tworząc pełnowymiarowy paluch koślawy.

>>>>  Jakie efekty przynosi stosowanie tabletek Germitox. Informacje z Polski.

Zniekształcenie stopy zwiększa jej wrażliwość, zwłaszcza w obrębie wysuniętej do wnętrza stopy kości. Wymaga ona troskliwej higieny, ponieważ jest podatna na zranienie czy powstawanie stanów zapalnych. Zmiany w stopie w przypadku haluksów dotyczą układu kostnego, ale wbrew pozorom nie on odgrywa największą rolę w powstawaniu zwyrodnienia, a mięśnie i tkanka łączna. Jeśli zostaną one osłabione, dochodzi do deformacji palców lub płaskostopia, które poza tym także sprzyja powstawaniu haluksów.

Haluksom może towarzyszyć stan zapalny i dyskomfort przy chodzeniu. Z czasem przeradza się on w silny ból, trudny do zniesienia, który unieruchamia pacjenta. Objawami towarzyszącymi może być m.in. zapalenie wysiękowe kaletki na wysokości stawu śródstopno-palcowego czy też bolący, zgrubiały naskórek. Czy operacja chirurgiczna jest jedynym sposobem pozbycia się bólu i samej istoty problemu? Niekoniecznie.

Tryb

foto202813 3 Valgus Toe Pro   prosty sposób na haluksy

leczenia

Haluksy można leczyć na szereg różnych sposobów – najbardziej drastycznie poprzez operację wykonywaną przez chirurga ortopedę. Należy jednak wiedzieć, że każda operacja niesie za sobą pewne ryzyko powikłań. Pomimo znacznie posuniętej medycyny i możliwości leczenia zabiegowego haluksów, mogą one nawracać. O ile nie są one bardzo dokuczliwe, lekarze zalecają noszenie specjalnych wkładek ortopedycznych, wygodnego obuwia i wykonywanie ćwiczeń.

Obecnie są dostępne jednak tak skuteczne metody leczenia paluchów koślawych, że operacja nawet przy znacznie zaawansowanym stanie zapalnym i zwyrodnieniowym, może nie być konieczna. Alternatywą dla jej przeprowadzenia będzie wykorzystanie wykonanych z medycznego silikonu specjalnych nakładek na paluch, nazywanych Valgus Pro.

Jest to produkt pozwalający na pozbycie się bólu wywołanego haluksami i stanu zapalnego nawet w ciągu 10 dni od pierwszego zastosowania. Efektywnie jest on w stanie wyeliminować deformację stopy w ciągu 3-6 miesięcy regularnego stosowania. Valgus Pro ma formę nakładki na palec, którą należy nosić codziennie – po domu, do pracy, na zakupy czy na spacer, naciągając ją na paluch i układając w odpowiedniej pozycji. Przyspieszymy pozytywne efekty leczenia haluksów za pośrednictwem Valgus Pro, jeśli będziemy stosować nakładkę co najmniej 6-10 godzin dziennie. Można ją zakładać także na noc. W swoim składzie ma nieuczulający pacjentów silikon medyczny, który nie obciera i nie wywołuje dyskomfortu. Silikonowa nakładka zmniejszy ból i nieprzyjemne uczucie przy chodzeniu oraz ustawi paluch w odpowiednim kierunku.

>>>>  Osteoren, śmietana z zapalenia stawu osteo, śmietana

Można wykorzystywać ponadto nakładkę Valgus Pro w ramach profilaktyki przy płaskostopiu lub w przypadku, gdy często chodzimy w butach z wąskim noskiem na wysokim

foto202814 2 Valgus Toe Pro   prosty sposób na haluksy

obcasie. Dzięki temu będziemy mogły zapobiec powstawaniu haluksów.

Gdzie można kupić osłonkę na haluksa Valgus Pro? Można tego dokonać w trybie online, poprzez stronę producenta. Jej cena to około 150 zł. To niewiele zważywszy na fakt, że operacja chirurgiczna przeprowadzona w prywatnej klinice mająca na celu usunięcie ha luksów, będzie kosztowała wielokrotnie więcej. W ciągu 3-6 miesięcy stosowania produktu deformacja stopy powinna się znacznie zmniejszyć, co potwierdzone zostało w toku badań klinicznych. W przeciwieństwie do operacji chirurgicznej, która nie daje gwarancji tego, że problem nie powróci, przy Valgus Pro efekt zostaje na zawsze. 

Poprzedni artykułObjawy i leczenie grypy żołądkowej
Następny artykułHylaroll Kuracja na zmarszczki. Opinie i Cena.
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.