Zielona kawa coraz bardziej popularna w odchudzaniu
Uroda

Zielona kawa coraz bardziej popularna w odchudzaniu

Czy stosowanie zielonej kawy pozwoli szybko i bezpiecznie schudnąć ?

Przyspiesza metabolizm – dzięki czemu szybciej chudniemy. Uelastycznia skórę, zapobiegając rozstępom i utracie jędrności ciała. Zielona kawa to prawdziwy hit i nadzieja dla wielu osób, które od dawna podejmują bezskuteczne próby utraty wagi. Sekretem jej działania jest kwas chlorogenowy, ta sama substancja występuje też w karczochach i pokrzywie, lecz zielona kawa zawiera go najwięcej.

Dlaczego zielona kawa pomaga schudnąć?

Kwas chlorogenowy, najbardziej cenny składnik zielonej kawy, zmniejsza wydzielanie glukozy po zjedzonym posiłku, co powoduje, że organizm spala więcej tkanki tłuszczowej i nie magazynuje tłuszczu. Kwas ten jest także silnym przeciwutleniaczem (antyoksydantem).

Osoby stosujące

tabletki z zielona kawą zaobserwowały spadek tkanki tłuszczowej o 16%!

Dlaczego spożywanie tabletek jest bardziej skuteczne niż picie zielonej kawy?

Kwas chlorogenowy to czyli naturalny polifenol występujący w ziarnach zielonej kawy. Polifenole są bardzo cenne ze względu na silne działanie przeciwutleniające. Zmniejszają ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia oraz nowotwory. Jednak pod wpływem wysokiej temperatury kwas chlorogenowy traci swoje właściwości, dlatego obróbka termiczna sprawia, że picie gorącego napoju przygotowanego na bazie zielonej kawy wcale nie pomoże nam schudnąć. Wyniki badań amerykańskich naukowców przeprowadzone na Uniwersytecie Scranton i zaprezentowane na spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego udowodniły, że podczas prażenia ziaren struktura chemiczna kwasu chlorogenowego ulega uszkodzeniu, w związku z tym właściwości odchudzające zachowują jedynie surowe ziarna.

Czy zielona kawa spala tkankę tłuszczową?

Tak, efekty odchudzające są wręcz zaskakujące. Redukcja tkanki tłuszczowej aż o 16 % – takie wyniki zaobserwowano u osób, które regularnie stosują suplement diety oparty na bazie zielonej kawy. Kwas chlorogenowy posiada tak silne właściwości odchudzające, że umożliwia skuteczną utratę wagi bez konieczności stosowania specjalnej diety oraz treningów na siłowni. By uzyskać najbardziej optymalny efekt należy regularnie przyjmować tabletki z zieloną kawą – dwa razy dziennie. W przypadku sporej otyłości, by zwiększyć tempo zrzucania kilogramów można wspomóc kurację odchudzającą niskokaloryczną dietą oraz zwiększoną aktywnością fizyczną.

Zielona kawa coraz bardziej popularna w odchudzaniu

Ponieważ coraz więcej osób poszukuje na rynku preparatów wspomagających odchudzanie zawierających zieloną kawę, pojawiło się wiele różnego typu produktów. Niestety, niektóre z nich to zwykłe podróbki. Wybierając tabletki, warto zwrócić uwagę, czy pochodzą one z zaufanego źródła i zawierają wysokiej jakości składniki.

Kto może schudnąć dzięki preparatom zawierającym zieloną kawę?

Przede wszystkim osoby dbające o sylwetkę oraz te, które pragną pozbyć się otyłości lub nadwagi. Jest to metoda naturalna i bezpieczna dla zdrowia. Oprócz znacznej redukcji wagi ekstrakt z zielonej kawy ma także wiele innych

właściwości prozdrowotnych – zmniejsza apetyt, oczyszcza organizm, redukuje apetyt, dodaje energii, obniża poziom cholesterolu, dostarcza błonniku oraz minerałów, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Wśród osób stosujących regularnie preparaty z zielonej kawy jako formę terapii odchudzającej zaobserwowano bardzo pozytywne wyniki – nawet 10-kilogramowy spadek wagi w czasie pierwszego miesiąca terapii.

Co to jest kwas chlorogenowy?

Znajdujący się w zielonej kawie kwas chlorogenowy jest naturalnym antyoksydantem, polifenolem, kwasem organicznym, który także wykryto w takich roślinach jak głóg, karczochy czy pokrzywa oraz suszone śliwki. Kwas ten jest estrem kwasu kawowego oraz chinowego. Jego wspomagające działanie w zakresie odchudzania polega w szczególności na obniżeniu wchłaniania cukrów w przewodzie pokarmowym. Jednocześnie też kwas chlorogenowy wspomaga usuwanie zapasów cukru z organizmu, także tych, które odkładają się pod postacią tłuszczu. Ponadto zwiększa on czułość komórek ciała człowieka na insulinę, dlatego pomaga tym, którzy cierpią z powodu cukrzycy typu 2. Dodatkowo kwas chlorogenowy jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy, ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne oraz przeciwwirusowe. Dobroczynne działanie kwasu chlorogenowego na metabolizm człowieka oraz procesy wchłaniania cukrów powoduje, ze bardzo dobrze sprawdza się on podczas wszelakich diet, w tym również rekomendowany jest dla cukrzyków.

Zielona kawa teraz w tabletkach

Spożywanie zielonej kawy w jej tradycyjnej postaci nie należy do przyjemnych. Jest ona bardzo gorzka, za co odpowiedzialny jest opisany wcześniej kwas chlorogenowy. Dlatego najbardziej optymalną formą stosowania opisanego środku jest wybranie tabletek. Dzięki nim możliwe jest łatwiejsze dostarczanie do organizmu ekstraktu wraz z jego wszystkimi aktywnymi składnikami. Wystarczy tylko regularnie stosować tabletki, które

sukcesywnie będą pomagały w pozbywaniu się tkanki tłuszczowej. Należy pamiętać, aby wybierać tylko tabletki z zieloną kawą, które są produkowane przez eksperckie firmy, w tym z USA oraz z Europy. Niestety, w związku z coraz większą popularnością tego preparatu do odchudzania, na rynku pojawiają się też podrobione tabletki, w tym pochodzące z Chin. Dlatego należy kupować je jedynie od zaufanych sklepów internetowych oraz aptek. Dodatkowo należy ostrożnie podchodzić do wszelkich wyprzedaży i obniżek ceny – wysokiej jakości zielona kawa nie kosztuje mało. Warto wybierać te tabletki, które posiadają wysoką koncentrację ekstraktu – od około 800 mg.

You may also like...