zioła wpływające na włosy
Uroda

zioła wpływające na włosy

Pielęgnacja włosów, które przysparzają pewnych problemów bywa trudna, lecz i w tym wypadku zioła mogą okazać się bardzo pomocne. Zioła mogą poprawić wygląd włosów regenerując je czy kondycjonując nadając im gładkość, miękkość, połysk oraz ułatwiając rozczesywanie. Ważny jest wówczas odpowiedni dobór ziół do typu włosów oraz właściwe wykonanie wszelkich zabiegów, czyli prawidłowe mycie, suszenie, regeneracja i płukanie. Kiedy jednak problemy z włosami oraz skórą głowy są poważniejsze, konieczne jest użycie kosmetyków nieziołowych i wizyta u dermatologa, ponieważ zioła stanowią tylko środek pomocniczy i uzupełniający.

Zioła na siwe włosy.

Siwe włosy są zwykle oznaką starzenia się organizmu. Jednak w wielu przypadkach mamy

do czynienia z siwieniem przedwczesnym (około 20 roku życia). Takie „przyspieszenie” spowodowane jest najczęściej predyspozycjami genetycznymi, na które nie mamy żadnego wpływu. Ponadto siwienie włosów może być skutkiem silnego stresu, chorób autoimmunizacyjnych czy niedoboru odpowiednich mikroelementów. W profilaktyce przedwczesnego siwienia włosów pomocne mogą okazać się zioła. Dobroczynny wpływ w przedwczesnym siwieniu włosów wywiera regularne stosowanie naparu z szałwii. Również bardzo popularnym ziołem opóźniającym siwienie włosów jest skrzyp polny.

Zioła do przetłuszczających się włosów.

Nadmierna wydzielina gruczołów łojowych powoduje przetłuszczanie się włosów. Przy pielęgnacji tego rodzaju włosów zaleca się stosowanie ziół, które mają właściwości ściągające i przeciwbakteryjne, dzięki czemu hamują łojotok, oraz zapobiegają nadmiernemu rozwojowi drobnoustrojów. Wśród ziół pomocnych przy przetłuszczaniu się włosów na szczególne uznanie zasługuje szałwia lekarska, orzech włoski, oczar wirginijski oraz dąb szypułkowy.

Zioła na włosy do picia.

Codzienne picie ziół

takich jak: skrzyp polny czy pokrzywa poprawią kondycję włosów.

Zioła na wypadające włosy.

Najczęstszym powodem nadmiernego wypadania włosów zarówno u mężczyzn jak i u kobiet jest stosowanie środków chemicznych (farb, szamponów, odżywek ), choroby, stres, zaburzenia hormonalne, złe odżywianie i genetyka. Coraz częściej dermatolodzy na wypadające włosy zalecają stosowanie ziół. Produkty te nie zawierają chemicznych składników, a przy tym są bardzo skuteczne w pielęgnacji włosów. W tej dolegliwości pielęgnacja ma na celu pobudzenia krążenia skóry głowy. Dzięki temu mieszki włosowe otrzymują więcej składników odżywczych. Ziołami, które wykazują takie działanie są: pieprzowiec roczny, i rozmaryn lekarski, który można dodawać do płukanek.

Zioła na włosy suche.

Spośród ziół do pielęgnacji włosów suchych poleca się świeżo wyciśnięty sok z liści aloesu zwyczajnego do wcierania, a także lipę drobnolistną. Zadowalające efekty mogą przynieść również oleje roślinne np: z wiesiołka ogórecznika, winorośli lub oliwek, które uzupełniają niedobór substancji tłuszczowych.

You may also like...